Instantly vs Apollo (2026): cold-e-mailtool of dataplatform, prijzen en welke je kiest

Omslag van Instantly vs Apollo: een cold-e-mailtool tegenover een dataplatform, met verzending, data, prijzen en bounces
AUTHOR:
REVIEWER:

Publish date: 1 nov 2026

Instantly vs Apollo draait om wat je mist: inboxen of contacten. Instantly verkoopt verzending, met onbeperkte e-mailaccounts en warm-up in elk plan en daarnaast een lead finder op basis van credits. Apollo.io verkoopt data, uit een database die het zelf op 240 miljoen contacten stelt, en elk account krijgt sequences. Veel teams gebruiken beide en laden exports uit Apollo in Instantly.

Eerst komt het antwoord per type koper, daarna verzending, data, de prijzen van Apollo vs Instantly en de contractvoorwaarden. Dan volgen Spona's eigen gegevens: één klant stuurde Apollo-exports plus handmatige aanvullingen door Instantly en wisselde daarna van databron. Het hard-bouncepercentage daalde van 2,45% naar 0,85%, een verschil, geen bewezen oorzaak.

The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Instantly of Apollo: het korte antwoord per type koper

Kies Instantly als je al een lijst hebt en het versturen het probleem is. Kies Apollo als je geen lijst hebt en contacten en sequences in één login wilt. Apollo's eigen vergelijking erkent die verdeling en noemt infrastructuur voor cold e-mail op grote schaal de kracht van Instantly.

Reviewers geven ze ongeveer even hoge cijfers. Apollo scoort 4,7 op basis van 9.779 reviews. Instantly scoort 4,8 op basis van 4.135.

Jouw situatiePast beterWaarom
Je hebt een lijst; versturen is de bottleneckInstantlyOnbeperkte e-mailaccounts en warm-up; Growth verstuurt 5.000 e-mails per maand voor $ 37,60, Hypergrowth 125.000 voor $ 77,60, bij jaarlijkse facturering
Geen lijst; één tool om te vinden en sequences te draaienApollo240 miljoen contacten, volgens eigen telling; Basic voor $ 49 per licentie bij jaarlijkse facturering, met 30.000 credits per jaar en sequences
Drie tot vijf reps die zelf prospecten en versturenApolloCredits worden binnen het team gedeeld; voor het uitnodigen van teamleden in Instantly heb je Hypergrowth, Light Speed of een CRM-plan nodig
Duizenden e-mails per dag over veel domeinenInstantlyLight Speed voegt dedicated servers en IP-blokken toe; Apollo beperkt SMTP-mailboxen tot 15 per gebruiker
Meerdere klanten, elk met een eigen lijstInstantly, plus een databron per klantApollo's standaardplannen dekken alleen intern gebruik; één Instantly-workspace per klant

Hoe verhoudt Instantly zich tot Apollo voor bureaus?

Instantly past beter bij bureaus, en de reden staat in Apollo's voorwaarden. Volgens Apollo's prijspagina zijn de plannen uitsluitend voor intern zakelijk gebruik. Wie Apollo-data wil inzetten voor externe producten, met klanten wil delen of wil doorverkopen, heeft een aparte overeenkomst met maatwerkprijzen nodig.

Instantly factureert in plaats daarvan per workspace. Volgens het helpcenter heeft elke workspace een eigen abonnement nodig, dus drie klantworkspaces betekenen drie abonnementen. De Agency-bundel staat op $ 555 per maand, of $ 500 bij jaarlijkse facturering. Elke klant heeft nog steeds een eigen databron nodig.

Versturen: onbeperkte inboxen bij Instantly tegenover mailboxlimieten bij Apollo

De gebruikelijke outreach-stack met Instantly en Apollo is Apollo voor de lijst en Instantly voor de verzending, en de verzendregels verklaren waarom. Het Growth-plan van Instantly bevat onbeperkte e-mailaccounts en onbeperkte warm-up, van elke provider. Wat het plan begrenst, is volume: Growth verstuurt 5.000 e-mails per maand en bevat 1.000 geüploade contacten, een vaste limiet over alle campagnes heen.

Hypergrowth verhoogt die limieten naar 125.000 e-mails en 25.000 contacten. Light Speed gaat naar 500.000 en 100.000.

Apollo biedt e-mailcampagnes in elk account, maar op gratis plannen kun je alleen Gmail koppelen. Domeinen en mailboxen verkoopt het tegen credits, met maximaal 15 SMTP-mailboxen per gebruiker.

Apollo heeft wel degelijk warm-up, wat vergelijkingspagina's van concurrenten ook beweren. Betaalde plannen bevatten die doorgaans voor één mailbox per licentie, en elke extra mailbox kost 200 credits per 30 dagen.

Instantly vs Apollo bij inboxen en warm-up: onbeperkte accounts bij Instantly, limieten en credits bij Apollo

Welke tool ook verstuurt, de regels van Gmail gelden. Wie meer dan 5.000 berichten per dag naar Gmail-accounts stuurt, heeft voor marketingmail SPF, DKIM, DMARC en uitschrijven met één klik nodig. Alle afzenders moeten hun spampercentage onder 0,3% houden.

In Nederland gelden daarnaast de AVG en artikel 11.7 van de Telecommunicatiewet, of je nu via de onbeperkte inboxen van Instantly verstuurt of een sequence in Apollo draait. Ongevraagde commerciële e-mail mag alleen met voorafgaande toestemming van de ontvanger, ook als dat een rechtspersoon is. Rechtspersonen en zakelijke ontvangers mag je zonder voorafgaande toestemming mailen op adressen die zij voor zulke berichten hebben bestemd en bekendgemaakt, binnen de doeleinden die zij eraan hebben verbonden. Eigen klanten mag je mailen over eigen gelijksoortige producten of diensten als je hun gegevens bij een verkoop kreeg, met bij het verkrijgen en in elk bericht een kosteloze, eenvoudige mogelijkheid tot bezwaar.

Data: de eigen database van Apollo.io tegenover de lead finder van Instantly op credits

Bij data heeft de vraag Instantly AI vs Apollo een helder antwoord: Apollo heeft een eigen database, terwijl de lead finder van Instantly uit andere providers put. Apollo's prijspagina claimt 240 miljoen contacten en 30 miljoen bedrijven. De vergelijkingspagina claimt 98% e-mailnauwkeurigheid, maar noemt geen testmethode.

Instantly claimt 450M+ B2B-leads en zoekt zakelijke e-mailadressen via een waterval van vijf of meer providers. Beide rekenen in credits, en de regels verschillen meer dan de aantallen.

ApolloInstantly
Inbegrepen creditsBasic: 30.000 per licentie per jaar; Professional: 48.000Growth-creditplan: 1.500 per maand voor $ 37,60, jaarlijks gefactureerd; Supersonic: 5.000 voor $ 87,30; grotere niveaus kosten meer
Eén zakelijk e-mailadresTot 1 credit1 tot 2 credits; verificatie 0,25
Eén mobiel nummer‘Meerdere credits’; derden noemen 8Niet vermeld
Prijs per credit, volgens Spona's berekeningOngeveer $ 0,02 op Basic, jaarlijks gefactureerdOngeveer $ 0,025 op het Growth-creditplan, jaarlijks gefactureerd
GeldigheidReset elke factuurperiode; ongebruikte credits gaan niet meeTwee maanden na aankoop bij maandplannen; één jaar bij jaarplannen

Apollo deelt credits binnen het hele team. Per e-mail is het op papier de goedkopere tool: een geverifieerd e-mailadres kost maximaal één credit, volgens Spona's berekening zo'n twee cent op Basic. Een zakelijk e-mailadres bij Instantly kost één of twee credits, elk volgens dezelfde berekening ongeveer $ 0,025.

Instantly vs Apollo: prijzen voor één, drie en vijf gebruikers

Apollo rekent per licentie en zet elke licentie op hetzelfde plan. De plangegevens op de pagina noemen $ 49 per maand voor Basic en $ 99 voor Professional. Apollo's eigen uitleg over de plannen noemt voor Basic $ 49 per gebruiker bij jaarlijkse facturering en voor Professional $ 79. Controleer vóór je koopt de actuele plankaarten; ons artikel over Apollo-prijzen loopt alle niveaus langs.

Instantly rekent per workspace, met één addertje. Voor het uitnodigen van een teamlid heb je Hypergrowth, Light Speed of een CRM-plan nodig, dus een team betaalt meer dan de $ 37,60 voor Growth. Datacredits komen erbovenop; ons artikel over Instantly-prijzen bevat elk niveau. De tabel is Spona's berekening op basis van lijstprijzen, jaarlijks gefactureerd, per maand.

Opzet1 gebruiker3 gebruikers5 gebruikersInbegrepen data
Apollo Basic$ 49$ 147$ 24530.000 credits per licentie per jaar (ongeveer 2.500 per maand)
Apollo Professional$ 79$ 237$ 39548.000 credits per licentie per jaar (ongeveer 4.000 per maand)
Instantly plus het Growth-creditplan$ 75,20 (Growth)$ 115,20 (Hypergrowth)$ 115,201.500 credits per maand, gedeeld
Instantly plus Spona Pro$ 112,60 (Growth)$ 152,60 (Hypergrowth)$ 152,6010.500 Spona-credits per maand; een e-maillead kost 3 tot 7, plus 1.000 voor elke nieuwe zoekopdracht

Vendr schat Apollo's maandelijkse facturering op ongeveer $ 59 per gebruiker op Basic en $ 99 op Professional. Dat is 20% tot 30% boven de jaartarieven. Apollo's licenties omvatten de database en sequences; de Instantly-rijen kopen verzending plus een apart databudget.

Apollo vs Instantly in contracten: looptijd, verlenging en vastgelegde offertes

Apollo vs Instantly op voorwaarden: beide bieden maandelijkse en jaarlijkse facturering. Een jaarplan bij Apollo betekent een verplichting van 12 maanden, vooraf betaald tegen een lager tarief. Bij jaarplannen staat Apollo geen downgrade halverwege de periode toe, een downgrade levert geen terugbetaling op voor ongebruikte tijd, en opzeggingen gaan in aan het einde van de looptijd. Extra gekochte credits verlengen elke factuurperiode tot je ze verwijdert.

De Apollo-kopers bij Vendr betaalden over 101 deals een mediaan van $ 19.000 per jaar. Clausules voor automatische verlenging hebben doorgaans een opzegtermijn van 60 tot 90 dagen. Verhogingen liggen meestal tussen 5% en 10% per jaar.

Spona's eigen gespreksopnames voegen zes offertes toe. Apollo kwam ter sprake in 16 opgenomen salesgesprekken, en in drie daarvan viel een bedrag. Die liepen van $ 140 tot $ 1.080 per maand. Instantly kwam in tien gesprekken ter sprake, drie keer met een bedrag, van $ 97 tot $ 597.

Dit zijn offertes die prospects voorlazen of lieten zien, geen lijstprijzen, en drie per tool is een kleine steekproef. Alle zes waren maandcontracten met automatische verlenging en verhogingen van 3% tot 7%.

Apollo-data in Instantly: hard bounces voor en na

Spona's gegevens bevatten één klant die precies die combinatie draaide en daarna van databron wisselde. De campagne voedde Instantly met Apollo-exports plus handmatige aanvullingen, met 10.000 leads per maand. In een periode van vier weken vóór de wissel leverden 10.000 verzendingen 245 hard bounces op. Dat is een percentage van 2,45%.

Na de overstap op Spona-data leverden nog eens 10.000 verzendingen 85 hard bounces op. Het percentage was 0,85%. De reden die de klant voor de wissel gaf: ‘We wilden dezelfde verzendworkflow met minder handmatige lijstcontroles.’

Twee andere klanten deden iets vergelijkbaars, één in Smartlead en één in Instantly die ook een suppressielijst uit het CRM toevoegde. Samen verstuurden de drie cases 30.000 e-mails per periode. Volgens Spona's berekening was hun gezamenlijke hard-bouncepercentage 2,40% vóór de wissel en 0,96% erna.

Staafparen van hard-bouncepercentages in drie klantcampagnes, telkens lager in de vier weken na de wissel van databron

Twee kanttekeningen. De cijfers komen uit de eigen sequencer-exports van de klanten, die Spona heeft bevestigd maar niet heeft gegenereerd. En de verschillen tonen niet aan dat de wissel van provider ze veroorzaakte; tussen twee periodes van vier weken veranderen er ook andere dingen.

Houd je Apollo als bron, laat dan vóór elke upload een verifier over de lijst lopen. Onze gids over e-maillijsten opschonen legt dat uit, en ons artikel met cold-e-mailstatistieken bevat de benchmarks uit de markt.

Een derde optie: Instantly met Spona-data, en de grenzen daarvan

Spona vervangt de datahelft van het duo, nooit de verzendhelft. Je beschrijft je ideale klant in een chat; de AI doorzoekt 40+ bronnen, verifieert elke lead en levert in ongeveer 4 minuten een gescoorde lijst. Je betaalt per lead, in credits, en elke zoekopdracht begint met een gratis sample. Het gratis plan (Free) bevat eenmalig 3.000 credits.

Een lead uit Standard Search met een geverifieerd e-mailadres kost $ 0,024 tot $ 0,07. Met een mobiel nummer kost hij $ 0,28 tot $ 0,55. Elke nieuwe zoeksessie kost eenmalig 1.000 credits. Dat is $ 8 tot $ 10, afhankelijk van het plan.

Pro kost $ 99 per maand en bevat 10.500 credits. Met jaarlijkse facturering wordt dat $ 75.

De weg naar Instantly loopt via een bestand. Spona heeft geen native koppeling met Instantly. Je exporteert op elk betaald plan een CSV en uploadt die, of je gebruikt de API, die beschikbaar is op het Expert-plan van $ 999 per maand. HubSpot is de enige native CRM-integratie.

Waar Spona niet past: het verstuurt geen e-mail. Het heeft geen sequencer, geen warm-up en geen mailboxen, en de aangekondigde AI-functie voor cold e-mail is nog niet beschikbaar. Apollo is één login, terwijl Spona plus Instantly twee tools en een CSV zijn. Apollo blijft op papier ook goedkoper per e-mail, en de credits van Spona vervallen aan het begin van elke factuurperiode, net als die van Apollo.

The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Instantly vs Apollo: veelgestelde vragen

Kan ik Apollo en Instantly samen gebruiken?

Ja, en dat is een gangbare opzet: exporteer uit Apollo, upload de CSV naar Instantly en laat daar de warm-up en de verzending lopen. Eén klant in Spona's gegevens kwam met Apollo-exports plus handmatige aanvullingen uit op 2,45% hard bounces. Een latere periode op Spona-data kwam uit op 0,85%, een verschil en geen bewijs van oorzaak.

Heeft Instantly een contactdatabase?

Instantly verkoopt een lead finder op datacredits, los van het verzendplan. Het claimt 450M+ B2B-leads en verrijkt zakelijke e-mailadressen via vijf of meer providers. Het Growth-creditplan kost $ 37,60 per maand bij jaarlijkse facturering, en een zakelijk e-mailadres kost één of twee credits.

Heeft Apollo e-mailwarm-up?

Ja, via een externe partij, Warmbox.ai. Diverse vergelijkingspagina's zeggen dat het ontbreekt, maar het helpcenter van Apollo documenteert het. Betaalde plannen bevatten het doorgaans voor één mailbox per licentie, en extra mailboxen kosten 200 credits per 30 dagen. Instantly heeft onbeperkte warm-up in elk plan.

Wat is goedkoper voor één gebruiker, Instantly of Apollo?

Apollo, als je contacten nodig hebt: Basic kost $ 49 per maand bij jaarlijkse facturering en bevat 30.000 credits per jaar plus sequences. Instantly Growth kost $ 37,60, maar tel je het Growth-creditplan voor data erbij op, dan kom je op $ 75,20. Heb je al een lijst, dan is Instantly op zichzelf de goedkopere manier om te versturen.

Wie is de grootste concurrent van Apollo, en is er iets beters?

Dat hangt af van welke helft je nodig hebt. Voor data zijn ZoomInfo, Cognism en Lusha de gebruikelijke namen; ons artikel over alternatieven voor Apollo vergelijkt ze. Voor verzending zijn lemlist, Smartlead en Saleshandy concurrenten van Instantly, besproken in ons artikel over de beste tools voor e-mailprospectie.

Share this article

GET FREE LEADSSparkle

Similar Topics For You

see all texts