Instantly vs Apollo (2026): nástroj na cold e-maily, nebo B2B databáze? Ceny a volba

Publish date: 1. 11. 2026
Instantly vs Apollo se rozhoduje podle toho, co vám chybí: schránky, nebo kontakty. Instantly AI prodává odesílání, s neomezenými e-mailovými účty a zahříváním v každém tarifu a s vyhledávačem leadů za kredity navíc. Apollo.io prodává data, tedy databázi, jejíž velikost samo uvádí na 240 milionů kontaktů, a sekvence má v každém účtu. Řada týmů používá obojí a exporty z Apolla nahrává do Instantly.
Nejdřív přijde odpověď podle typu kupujícího, pak odesílání, data, ceny Apollo vs Instantly a smluvní podmínky. Následují vlastní záznamy Spony: jeden zákazník posílal přes Instantly exporty z Apolla s ručními doplňky a pak změnil zdroj dat. Jeho míra hard bounce klesla z 2,45 % na 0,85 %, což je rozdíl, ne prokázaná příčina.
Get thousands of leads in 4 minutes.
Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.
No contracts · No setup · No onboarding
Instantly, nebo Apollo: krátká odpověď pro každý typ kupujícího
Instantly zvolte, pokud už seznam máte a problém je ho odeslat. Apollo zvolte, pokud seznam nemáte a chcete kontakty i sekvence pod jedním přihlášením. I srovnání od samotného Apolla toto rozdělení přiznává: „Silnou stránkou Instantly je infrastruktura pro cold e-maily ve velkém objemu.“
Recenzenti je hodnotí zhruba stejně. Apollo má hodnocení 4,7 na základě 9 779 recenzí. Instantly má 4,8 na základě 4 135.
| Vaše situace | Vhodnější volba | Proč |
| Seznam máte; úzkým hrdlem je odesílání | Instantly | Neomezené e-mailové účty a zahřívání; Growth pošle 5 000 e-mailů měsíčně za 37,60 USD, Hypergrowth 125 000 za 77,60 USD, při ročním placení |
| Bez seznamu; jeden nástroj na hledání kontaktů i sekvence | Apollo | 240 milionů kontaktů podle vlastního počtu; Basic za 49 USD za licenci při ročním placení, s 30 000 kredity ročně a sekvencemi |
| Tři až pět obchodníků, kteří prospektují i odesílají | Apollo | Kredity se sdílejí v celém týmu; pozvat kolegy do Instantly lze jen s Hypergrowth, Light Speed nebo tarifem CRM |
| Tisíce e-mailů denně přes mnoho domén | Instantly | Light Speed přidává dedikované servery a bloky IP adres; Apollo omezuje schránky SMTP na 15 na uživatele |
| Několik klientů, každý s vlastním seznamem | Instantly plus zdroj dat pro každého klienta | Standardní tarify Apolla pokrývají jen interní použití; v Instantly jeden workspace na klienta |
Jak si Instantly vede ve srovnání s Apollem u agentur?
Agenturám sedí lépe Instantly a důvod je v podmínkách Apolla. Ceník Apolla uvádí, že tarify jsou „jen pro interní obchodní použití“. Kdo chce data z Apolla použít pro externí produkty, sdílet je se zákazníky nebo je přeprodávat, potřebuje samostatnou smlouvu s individuální cenou.
Instantly místo toho účtuje za workspace. „Každý workspace vyžaduje vlastní předplatné,“ takže tři klientské workspacy znamenají tři předplatná. Balíček Agency stojí v ceníku 555 USD měsíčně, při ročním placení 500 USD. Každý klient stále potřebuje vlastní zdroj dat.
Odesílání: neomezené schránky v Instantly proti limitům schránek v Apollu
Obvyklá sestava pro outreach s Instantly a Apollem vypadá tak, že Apollo dodá seznam a Instantly ho odešle. Proč, vysvětlují pravidla odesílání. Tarif Growth v Instantly zahrnuje neomezené e-mailové účty a neomezené zahřívání od libovolného poskytovatele. Omezený je objem: Growth pošle 5 000 e-mailů měsíčně a pojme 1 000 nahraných kontaktů, což je pevný limit napříč všemi kampaněmi.
Hypergrowth tyto limity zvyšuje na 125 000 e-mailů a 25 000 kontaktů. Light Speed je zvyšuje na 500 000 a 100 000.
Apollo zahrnuje e-mailové kampaně v každém účtu, ale v bezplatných tarifech lze připojit jen Gmail. Domény a schránky prodává za kredity a schránky SMTP omezuje na 15 na uživatele.
Zahřívání Apollo má, ať konkurenční srovnávací stránky tvrdí cokoli. Placené tarify ho obvykle zahrnují pro jednu schránku na licenci a každá další schránka stojí 200 kreditů za 30 dní.

Ať odesílá kterýkoli nástroj, platí pravidla Gmailu. Kdo posílá víc než 5 000 zpráv denně na účty Gmail, potřebuje u marketingové pošty SPF, DKIM, DMARC a odhlášení jedním kliknutím. Všichni odesílatelé musí držet míru spamu pod 0,3 %.
V Česku k tomu platí zákon 480/2004 Sb.: podle častých dotazů ÚOOÚ lze obchodní sdělení poslat „pouze těm adresátům, kteří k tomu dali předem souhlas“. Zákon přitom podle úřadu „nerozlišuje mezi typem adresáta“, takže platí stejně pro fyzické i právnické osoby. Výjimkou jsou vlastní zákazníci se smlouvou, jen u vlastních obdobných výrobků nebo služeb a s možností odmítnout zasílání při poskytnutí kontaktu i jednoduše a zdarma v každém e-mailu. Každý obchodní e-mail musí být na první pohled rozpoznatelný, nesmí skrývat odesílatele a musí obsahovat platnou adresu pro odhlášení.
Data: vlastní databáze Apollo.io proti vyhledávači leadů za kredity v Instantly
U dat má otázka Instantly AI vs Apollo jasnou odpověď: Apollo má vlastní databázi, vyhledávač leadů v Instantly čerpá od jiných poskytovatelů. Ceník Apolla uvádí 240 milionů kontaktů a 30 milionů firem. Jeho srovnávací stránka tvrdí přesnost e-mailů 98 %, ale metodu testu neuvádí.
Instantly uvádí přes 450 milionů B2B leadů a pracovní e-maily dohledává kaskádou pěti a více poskytovatelů. Oba nástroje účtují v kreditech a pravidla se liší víc než samotná čísla.
| Apollo | Instantly | |
| Zahrnuté kredity | Basic: 30 000 na licenci ročně; Professional: 48 000 | Kreditový tarif Growth: 1 500 měsíčně za 37,60 USD při ročním placení; Supersonic: 5 000 za 87,30 USD; vyšší úrovně stojí víc |
| Pracovní e-mail | Až 1 kredit | 1 až 2 kredity; ověření 0,25 |
| Mobilní číslo | „Několik kreditů“; třetí strany uvádějí 8 | Neuvedeno |
| Cena za kredit podle výpočtu Spony | Zhruba 0,02 USD u Basic při ročním placení | Zhruba 0,025 USD u kreditového tarifu Growth při ročním placení |
| Platnost | Obnovují se každé zúčtovací období; nepřevádějí se | U měsíčních tarifů dva měsíce od nákupu; u ročních jeden rok |
Apollo sdílí kredity v rámci týmu. Na jeden e-mail je na papíře levnější: ověřený e-mail stojí nejvýš jeden kredit, podle výpočtu Spony zhruba dva centy u Basic. Pracovní e-mail v Instantly stojí jeden nebo dva kredity, každý podle stejného výpočtu zhruba 0,025 USD.
Ceny Instantly vs Apollo pro jednoho, tři a pět uživatelů
Apollo účtuje za licenci a všechny licence dává do stejného tarifu. Data o tarifech na jeho stránce uvádějí Basic za 49 USD a Professional za 99 USD měsíčně. Vlastní vysvětlení tarifů od Apolla uvádí Basic za 49 USD na uživatele při ročním placení a Professional za 79 USD. Před nákupem si ověřte aktuální karty tarifů; náš článek o cenách Apolla prochází úroveň po úrovni.
Instantly účtuje za workspace, ale s jedním háčkem. Pozvat kolegu lze jen s Hypergrowth, Light Speed nebo tarifem CRM, takže tým zaplatí víc než 37,60 USD za Growth. Datové kredity se platí navíc; všechny úrovně najdete v našem článku o cenách Instantly. Tabulka je výpočet Spony z ceníkových cen při ročním placení, za měsíc.
| Sestava | 1 uživatel | 3 uživatelé | 5 uživatelů | Zahrnutá data |
| Apollo Basic | 49 USD | 147 USD | 245 USD | 30 000 kreditů na licenci ročně (zhruba 2 500 měsíčně) |
| Apollo Professional | 79 USD | 237 USD | 395 USD | 48 000 kreditů na licenci ročně (zhruba 4 000 měsíčně) |
| Instantly plus jeho kreditový tarif Growth | 75,20 USD (Growth) | 115,20 USD (Hypergrowth) | 115,20 USD | 1 500 kreditů měsíčně, sdílených |
| Instantly plus Spona Pro | 112,60 USD (Growth) | 152,60 USD (Hypergrowth) | 152,60 USD | 10 500 kreditů Spony měsíčně; lead s e-mailem stojí 3 až 7, plus 1 000 za každé nové vyhledávání |
Vendr odhaduje měsíční placení Apolla na zhruba 59 USD na uživatele u Basic a 99 USD u Professional. To je o 20 až 30 % víc než při ročním placení. Licence Apolla zahrnují databázi i sekvence; řádky s Instantly kupují odesílání plus samostatný rozpočet na data.
Smlouvy Apollo vs Instantly: závazky, obnovení a zaznamenané nabídky
Apollo vs Instantly v podmínkách: oba nabízejí měsíční i roční placení. Roční tarify Apolla znamenají závazek na 12 měsíců, placený předem za nižší cenu. U ročních tarifů Apollo nedovoluje downgrade v průběhu období a downgrade nevrací peníze za nevyužitý čas; zrušení platí ke konci období. Doplňkové kredity se obnovují každé zúčtovací období, dokud je neodeberete.
Kupující Apolla podle Vendru zaplatili ve 101 obchodech medián 19 000 USD ročně. Doložky o automatickém obnovení mají obvykle výpovědní lhůtu 60 až 90 dní. Ceny obvykle rostou o 5 až 10 % ročně.
Vlastní záznamy hovorů Spony přidávají šest nabídek. Apollo zaznělo v 16 zaznamenaných obchodních hovorech a ve třech padla částka. Částky se pohybovaly od 140 do 1 080 USD měsíčně. Instantly zaznělo v deseti hovorech, tři s částkou, od 97 do 597 USD.
Jde o nabídky, které potenciální zákazníci přečetli nahlas nebo ukázali, ne o ceníkové ceny, a tři na nástroj jsou malý vzorek. Všech šest mělo měsíční podmínky s automatickým obnovením a navýšením o 3 až 7 %.
Data z Apolla v Instantly: hard bounce před změnou a po ní
Záznamy Spony obsahují jednoho zákazníka, který používal přesně tuto dvojici a pak změnil zdroj dat. Kampaň plnila Instantly exporty z Apolla s ručními doplňky, 10 000 leadů měsíčně. Za čtyřtýdenní období před změnou vyprodukovalo 10 000 odeslání 245 hard bounců. To je míra 2,45 %.
Po přechodu na data Spony vyprodukovalo dalších 10 000 odeslání 85 hard bounců. Míra byla 0,85 %. Zákazník změnu zdůvodnil takto: „Chtěli jsme stejný postup odesílání s menším množstvím ručních kontrol seznamů.“
Podobný krok udělali další dva zákazníci, jeden ve Smartleadu a jeden v Instantly, který navíc přidal vyřazování kontaktů podle CRM. Tři případy dohromady odeslaly v každém období 30 000 e-mailů. Podle výpočtu Spony byla jejich souhrnná míra hard bounce 2,40 % před změnou a 0,96 % po ní.

Dvě výhrady. Čísla pocházejí z exportů vlastních sekvencerů zákazníků, které Spona ověřila, ale nevytvořila. A rozdíly neprokazují, že je způsobila změna dodavatele; mezi dvěma čtyřtýdenními obdobími se mění i jiné věci.
Pokud zůstanete u Apolla jako zdroje, prožeňte před každým nahráním seznam ověřovacím nástrojem. Popisuje to náš návod na čištění e-mailových seznamů a tržní benchmarky najdete v článku se statistikami cold e-mailů.
Třetí možnost: Instantly s daty ze Spony a její limity
Spona nahrazuje datovou polovinu dvojice, nikdy tu odesílací. Ideálního zákazníka popíšete v chatu; AI prohledá přes 40 zdrojů, ověří každý lead a zhruba za 4 minuty dodá obodovaný seznam. Platíte za lead v kreditech a každé vyhledávání začíná ukázkou zdarma. Bezplatný tarif Free obsahuje 3 000 jednorázových kreditů.
Lead ze Standard Search s ověřeným e-mailem stojí 0,024 až 0,07 USD. S mobilním číslem stojí 0,28 až 0,55 USD. Každá nová relace vyhledávání stojí jednorázově 1 000 kreditů. To je 8 až 10 USD podle tarifu.
Pro stojí 99 USD měsíčně a obsahuje 10 500 kreditů. Při ročním placení vyjde na 75 USD.
Do Instantly vede cesta přes soubor. Spona nemá nativní konektor pro Instantly. Na kterémkoli placeném tarifu vyexportujete CSV a nahrajete ho, nebo použijete API, které je dostupné v tarifu Expert za 999 USD měsíčně. HubSpot je jediná nativní integrace s CRM.
Kde se Spona nehodí: neposílá e-maily. Nemá sekvencer, zahřívání ani schránky a ohlášené AI cold e-maily zatím nejsou k dispozici. Apollo je jedno přihlášení, kdežto Spona plus Instantly jsou dva nástroje a CSV. Apollo také zůstává na papíře levnější na jeden e-mail a kredity Spony propadají na začátku každého zúčtovacího období, stejně jako u Apolla.
Get thousands of leads in 4 minutes.
Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.
No contracts · No setup · No onboarding
Instantly vs Apollo: časté otázky
Můžete používat Apollo a Instantly společně?
Ano, a je to běžné nastavení: exportujete z Apolla, nahrajete CSV do Instantly a tam schránky zahřejete a odesíláte. Jeden zákazník v záznamech Spony měl 2,45 % hard bounců na exportech z Apolla s ručními doplňky. Pozdější období na datech Spony skončilo na 0,85 %, což je rozdíl, ne důkaz příčiny.
Obsahuje Instantly databázi kontaktů?
Instantly prodává vyhledávač leadů za datové kredity, které se kupují zvlášť od tarifu na odesílání. Uvádí přes 450 milionů B2B leadů a pracovní e-maily doplňuje přes pět a více poskytovatelů. Kreditový tarif Growth stojí 37,60 USD měsíčně při ročním placení a pracovní e-mail stojí jeden nebo dva kredity.
Má Apollo zahřívání e-mailů?
Ano, přes třetí stranu, Warmbox.ai. Několik srovnávacích stránek tvrdí, že ho nemá, ale centrum nápovědy Apolla ho popisuje. Placené tarify ho obvykle zahrnují pro jednu schránku na licenci a další schránky stojí 200 kreditů za každých 30 dní. Instantly má neomezené zahřívání v každém tarifu.
Co je levnější pro jednoho uživatele, Instantly, nebo Apollo?
Apollo, pokud potřebujete kontakty: Basic stojí 49 USD měsíčně při ročním placení a zahrnuje 30 000 kreditů ročně plus sekvence. Instantly Growth stojí 37,60 USD, ale s kreditovým tarifem Growth pro data vyjde celkem na 75,20 USD. Pokud už seznam máte, samotné Instantly je levnější cesta k odeslání.
Kdo je největší konkurent Apolla a existuje něco lepšího?
Záleží na tom, kterou polovinu potřebujete. U dat se obvykle zmiňují ZoomInfo, Cognism a Lusha; srovnává je náš článek o alternativách k Apollu. U odesílání patří mezi konkurenty Instantly lemlist, Smartlead a Saleshandy, které rozebírá náš článek o nejlepších nástrojích pro e-mailový prospecting.
Share this article
GET FREE LEADS




