UpLead Pricing 2026: cennik, kredyty, plany, warunki roczne i realny koszt zweryfikowanego kontaktu

Publish date: 4 lis 2026
UpLead kosztuje od 99 do 199 USD miesięcznie w dwóch planach samoobsługowych, Essentials i Plus. Przy rozliczeniu rocznym te same plany kosztują 74 i 149 USD miesięcznie, a każdy kredyt to jeden kontakt. Plan Professional jest wyceniany indywidualnie i dostępny tylko w wersji rocznej.
Cena katalogowa to ta łatwa część. 7-dniowy okres próbny zamienia się w roczny plan za 890 USD, jeśli nie anulujesz go wcześniej. Plany roczne wymagają potem wypowiedzenia na 60 dni przed odnowieniem. Ten artykuł zbiera drobny druk UpLead w jednym miejscu i wycenia te same zadania w modelu za lead.
Get thousands of leads in 4 minutes.
Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.
No contracts · No setup · No onboarding
Cennik UpLead: plany i kredyty

UpLead sprzedaje dwa plany samoobsługowe, plan indywidualny i okres próbny. Essentials i Plus można rozliczać miesięcznie albo rocznie. Professional jest dostępny tylko rocznie, w cenie, którą UpLead podaje podczas rozmowy.
| Plan | Cena miesięczna | Kredyty miesięcznie | Rozliczenie roczne | Kredyty rocznie | Użytkownicy |
| Darmowy okres próbny | 0 USD przez 7 dni | 5 | nie dotyczy | nie dotyczy | 1 |
| Essentials | 99 USD | 170 | 74 USD miesięcznie (890 USD rocznie) | 2040 | 1 |
| Plus | 199 USD | 400 | 149 USD miesięcznie (około 1788 USD rocznie) | 4800 | 1 |
| Professional | niedostępna | indywidualnie | wycena indywidualna, tylko rocznie | indywidualnie | bez limitu |
Plany roczne podają kredyty w skali roku: 2040 w Essentials i 4800 w Plus. Plany miesięczne dają 170 lub 400 kredytów na miesiąc.
Funkcje rosną razem z ceną. Essentials obejmuje integrację z CRM, z 15 wymienionymi z nazwy narzędziami CRM i do outreachu oraz Zapier. Plus dodaje wzbogacanie danych, dane technograficzne i listy wykluczeń. Professional dodaje dane o intencjach zakupowych, pełny dostęp do API, zarządzanie zespołem i nielimitowaną liczbę użytkowników.
Plany miesięczne nie wiążą umową. FAQ cennika UpLead ujmuje to krótko: „Nasze plany miesięczne nie wiążą się z umową ani długoterminowym zobowiązaniem. Nasz plan Professional jest roczny”.
Jeśli rozważasz też ZoomInfo, nasze porównanie UpLead vs ZoomInfo zestawia dane i ceny obok siebie.
Cena UpLead za kredyt i za kontakt
UpLead rozlicza się w kredytach, a zasada jest prosta. Jeden kredyt to jeden kontakt i odblokowuje adres e-mail oraz każdy numer telefonu, jaki UpLead ma dla tej osoby. Przewodnik UpLead po pobieraniu dodaje jedno zabezpieczenie: „Kredyty są pobierane tylko za prawidłowe adresy e-mail.”
Koszt kredytu zależy od planu i od tego, ile kredytów wykorzystasz. Nasze wyliczenia na podstawie cen katalogowych:
| Plan | Cena | Kredyty | Za kredyt, wszystkie wykorzystane | Za kredyt, połowa wykorzystana |
| Essentials, miesięcznie | 99 USD miesięcznie | 170 | 0,58 USD | 1,16 USD |
| Essentials, rocznie | 890 USD rocznie | 2040 | 0,44 USD | 0,87 USD |
| Plus, miesięcznie | 199 USD miesięcznie | 400 | 0,50 USD | 1,00 USD |
| Plus, rocznie | 1788 USD rocznie | 4800 | 0,37 USD | 0,75 USD |
Tabela pokazuje kwoty bez VAT. Jeśli jako polski podatnik VAT kupujesz usługi od podmiotu spoza Polski, takiego jak UpLead, przy większości usług podatek rozlicza nabywca, czyli ty.
Najważniejsza jest kolumna z połową wykorzystania. Kredyty są częścią subskrypcji, więc słabszy miesiąc podnosi cenę każdego kontaktu, który faktycznie pobrano. Miesiąc w planie Plus z połową wykorzystanych kredytów kosztuje 1,00 USD za kontakt, a nie 0,50 USD.
Za zadania tylko z e-mailem płacisz pełną cenę, bo UpLead nie wycenia numeru telefonu osobno. Lista do kampanii cold e-mail kosztuje tyle samo kredytów co lista z numerami bezpośrednimi. W rocznym planie Plus to 0,37 USD za adres e-mail przy pełnym wykorzystaniu. Narzędzia, które rozliczają się za lead, rozdzielają te dwie rzeczy, co będzie ważne w dalszej części artykułu.
Przy wzbogacaniu własnej listy obowiązuje ta sama jednostka. UpLead pobiera jeden kredyt za wzbogacony kontakt i zwraca go, gdy nie znajdzie dopasowania. Wzbogacony plik można pobrać ponownie bez wydawania kolejnych kredytów.
Jedna liczba wymaga kontekstu. Deklarowane przez UpLead „95% dokładności danych” dotyczy momentu pobrania. Centrum pomocy zaznacza, że ta liczba nie gwarantuje braku odbić przy wysyłce. Jeśli zależy ci na reputacji nadawcy, zaplanuj dodatkową weryfikację adresów.
Warunki umowy UpLead: pięć punktów do sprawdzenia
Centrum pomocy UpLead rozrzuca warunki po kilkunastu artykułach. Te pięć decyduje o tym, ile zapłacisz.
1. Okres próbny zamienia się w plan roczny
Okres próbny wymaga podania karty na starcie. Przewodnik rejestracji UpLead prosi, aby „podać dane płatnicze (bez natychmiastowego obciążenia)”, i nie pobiera opłaty przed upływem 7 dni.
Po 7 dniach plan się zmienia: „Twoja subskrypcja automatycznie przejdzie na Essentials Annual Plan.” Karta zostaje wtedy obciążona kwotą 890 USD za rok. UpLead wysyła przypomnienie na dwa dni przed obciążeniem. Anuluj w trakcie okresu próbnego, jeśli zależy ci tylko na 5 kredytach.
Część recenzentów opisuje tę samą niespodziankę. Recenzent z Wielkiej Brytanii napisał na Trustpilot: „Potem obciążono mnie kwotą prawie 700 GBP”.
Na TrustRadius jeden z recenzentów nazwał cennik „niesamowicie WPROWADZAJĄCYM W BŁĄD”. Inny opisuje obciążenie kwotą 1236,02 USD po 7 dniach. To twierdzenia recenzentów. Nie widzieliśmy tych faktur.
2. Plany roczne wymagają 60 dni wypowiedzenia
Artykuł o umowie mówi, że wszystkie plany „odnawiają się automatycznie, aby zapewnić nieprzerwany dostęp”. Anulowany plan miesięczny działa do końca okresu rozliczeniowego. Plany roczne, łącznie z Professional, wymagają wypowiedzenia na 60 dni przed datą odnowienia. Jeśli przegapisz ten termin, zapłacisz za kolejny rok.
Ten termin mija wcześniej, niż się wydaje. Przy okresie 365 dni ostatni dzień na wypowiedzenie to dzień 305. Jeśli zaczynasz od okresu próbnego, rok zaczyna się po 7 dniach, więc termin przypada na dzień 312. Wpisz go do kalendarza w dniu płatności.

3. Essentials i Plus są dla jednego użytkownika
Oba plany samoobsługowe obejmują jednego użytkownika. Drugi handlowiec potrzebuje drugiej subskrypcji albo przejścia na Professional, który daje nielimitowaną liczbę użytkowników i zarządzanie zespołem. Wyceny niżej pokazują, ile UpLead bierze, gdy zespół od dwóch do czterech osób prosi o jedną umowę.
4. Dodatkowe kredyty kosztują 0,60 lub 0,50 USD
Gdy kredyty skończą się w połowie miesiąca, dokupujesz kolejne. Dodatkowe kredyty kosztują 0,60 USD w Essentials i 0,50 USD w Plus. Są sprzedawane w gotowych pakietach od 100 do 5000 kredytów. UpLead ogranicza zakupy kredytów do 2000 USD dziennie.
Dodatkowy kredyt kosztuje tyle samo co kredyt z planu przy pełnym wykorzystaniu albo więcej. Jeśli co miesiąc dokupujesz do Essentials 170 kredytów lub więcej, Plus wychodzi taniej według naszych wyliczeń. Zmiana na wyższy plan jest rozliczana od razu, a nowe kredyty trafiają na konto natychmiast.
5. Pauza zachowuje kredyty, zamknięcie konta je kasuje
UpLead oferuje pauzę za 2 USD miesięcznie. Wstrzymane konto zachowuje niewykorzystane kredyty, zapisane wyszukiwania i wcześniejsze pobrania, ale nie pozwala na nowe wyszukiwania ani pobrania. Zamknięcie konta to co innego: „Natychmiast stracisz dostęp do wszystkich niewykorzystanych kredytów.”
Zmiana na niższy plan leży pośrodku. UpLead podaje, że pozostałe kredyty „przechodzą na nowy plan zgodnie z jego warunkami”. Centrum pomocy UpLead nie mówi, co dzieje się z niewykorzystanymi kredytami przy zwykłym odnowieniu. Zapytaj o to przed podpisaniem umowy.
Wyceny UpLead dla zespołów z rozmów handlowych
UpLead pojawił się w ośmiu niedawnych rozmowach handlowych Spony z potencjalnymi klientami. Trzy z nich przyniosły cenę: dwie wyceny ustne i jedną fakturę. Wszystkie trzy dotyczyły zespołu od dwóch do czterech stanowisk i 6000 kredytów rocznie.
| Wielkość firmy | Stanowiska | Kredyty rocznie | Cena roczna | Za kredyt | Za stanowisko rocznie | Rodzaj |
| Od 10 do 49 pracowników | 2 | 6000 | 2317 USD | 0,39 USD | 1158 USD | wycena ustna |
| Od 50 do 249 pracowników | 3 | 6000 | 2272 USD | 0,38 USD | 757 USD | faktura |
| 250+ pracowników | 4 | 6000 | 2194 USD | 0,37 USD | 548 USD | wycena ustna |
Wyróżniają się trzy rzeczy. Cena za kredyt różni się najwyżej o dwa centy od publicznej stawki rocznej planu Plus, choć umowa obejmuje od dwóch do czterech stanowisk. Podane rabaty wynosiły od 4,1% do 7,5%. Faktura zawierała podwyżkę o 4,8% przy odnowieniu, więc drugi rok wyniesie około 2381 USD według naszych wyliczeń.
Dwie z trzech pozycji odnawiają się automatycznie. Traktuj je jako wyceny i fakturę usłyszane w rozmowach, a nie jako publiczny plan Plus od UpLead. Ten plan jest dla jednego użytkownika i daje 4800 kredytów rocznie. Ceny innych narzędzi znajdziesz w naszych artykułach o cenach ZoomInfo i cenach Lusha.
UpLead vs Spona: płatność za lead

Spona wycenia lead, a nie stanowisko. Opisujesz idealnego klienta na czacie. AI przeszukuje 40+ źródeł, weryfikuje każdy lead i w około 4 minuty dostarcza listę z punktacją.
Każda nowa sesja wyszukiwania kosztuje jednorazowo 1000 kredytów. To od 8 do 10 USD, zależnie od planu. Potem każdy lead ma własną cenę, widoczną przy zakupie, a każde wyszukiwanie zaczyna się od darmowej próbki.
Plan Free daje 3000 jednorazowych kredytów. Pro kosztuje 99 USD miesięcznie za 10 500 kredytów. W planach Premium i Expert kupujesz kredyty po niższej cenie jednostkowej, a strona z cennikiem pokazuje wszystkie plany.
| Typ wyszukiwania w Sponie | Kredyty za lead | Dolary za lead |
| Standard Search, tylko e-mail | od 3 do 7 | od 0,024 do 0,07 USD |
| Standard Search, e-mail i komórka | od 35 do 55 | od 0,28 do 0,55 USD |
| Deep Search | od 60 do 200 | od 0,48 do 2,00 USD |
| Bulk Search | od 1 do 9 | od 0,008 do 0,09 USD |
Weźmy zadanie na 400 kontaktów z planu Plus. UpLead bierze w planie miesięcznym 0,50 USD za kontakt, z numerem telefonu lub bez. Za leady z numerem komórkowym Spona bierze od 0,30 do 0,58 USD po doliczeniu sesji wyszukiwania, według naszych wyliczeń. Te dwie kwoty są blisko siebie.
Przy samym e-mailu już nie. UpLead nadal pobiera jeden kredyt, a Spona od 3 do 7. Nasze wyliczenie dla tego zadania, z sesją wyszukiwania: od 17,60 do 38 USD. To od 0,044 do 0,095 USD za kontakt, czyli jedna piąta ceny UpLead lub mniej.

Jeden miesiąc za 99 USD też daje co innego. Essentials od UpLead daje 170 kontaktów, a Pro od Spony 10 500 kredytów. Według naszych wyliczeń to wystarczy na jedną sesję wyszukiwania i od 172 do 271 leadów z numerem komórkowym. Przy samym e-mailu ten sam miesiąc pokrywa od 1357 do 3166 leadów.
UpLead jest mocniejszy, gdy zespół potrzebuje dużo numerów bezpośrednich, chce synchronizacji z Salesforce albo pauzy, która zachowuje kredyty. Spona jest mocniejsza przy listach tylko z e-mailem i wtedy, gdy chcesz znać cenę przed zakupem. W audycie Spony 2941 z 3017 rekordów miało poprawną osobę, pracodawcę i stanowisko.
| Kwestia | UpLead | Spona |
| Numery telefonów | w ramach jednego kredytu, jeśli UpLead ma numer | od 35 do 55 kredytów za lead z komórką |
| CRM | 15 integracji, w tym Salesforce, plus Zapier | natywny HubSpot w Premium i Expert; Salesforce przez CSV |
| Użytkownicy | 1 w Essentials i Plus; bez limitu w Professional | zarządzanie zespołem w cenie |
| Niewykorzystane kredyty | pauza za 2 USD je zachowuje; zamknięcie konta je kasuje | wygasają na początku każdego okresu rozliczeniowego |
| Przed płatnością | okres próbny z 5 kredytami, który zamienia się w Essentials Annual | darmowa próbka przy każdym wyszukiwaniu; cena za lead przy zakupie; zwrot w ciągu 14 dni, jeśli nie wydano kredytów |
Get thousands of leads in 4 minutes.
Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.
No contracts · No setup · No onboarding
Najczęstsze pytania o UpLead
Czy UpLead ma darmowy okres próbny?
Tak. Darmowy okres próbny UpLead trwa 7 dni, obejmuje 5 kredytów i jednego użytkownika, a przy rejestracji trzeba podać kartę. Siódmego dnia zamienia się w Essentials Annual Plan za 890 USD, chyba że wcześniej go anulujesz. UpLead wysyła e-mail z przypomnieniem na dwa dni przed obciążeniem.
Czy UpLead jest wiarygodny?
Tak, sądząc po ocenach. Ponad 800 recenzentów wystawia UpLead 4,7 na pięć możliwych gwiazdek. Na Capterra ocena wynosi 4,6, a za stosunek jakości do ceny 4,7. Na Trustpilot ocena jest niższa, 4,2, a jednogwiazdkowe recenzje wymieniają tam słabe dane, trudne anulowanie i obciążenia po okresie próbnym.
Czy UpLead się opłaca?
Tak, dla jednego użytkownika, który potrzebuje amerykańskich adresów e-mail i numerów bezpośrednich z przesyłaniem do CRM i wykorzysta większość kredytów. Od 0,37 do 0,58 USD za kontakt to uczciwa cena za zweryfikowany e-mail plus każdy numer telefonu, jaki ma UpLead. Zespół potrzebuje Professional albo indywidualnej wyceny, bo Essentials i Plus obejmują po jednym użytkowniku. Przy outreachu tylko e-mailowym UpLead sprawdza się słabo, bo kredyt nadal kosztuje pełną cenę.
Jakie są alternatywy dla UpLead?
Typowe powody, by szukać dalej, to plany dla jednego użytkownika, warunki roczne i pokrycie numerami telefonów. Nasza lista najlepszych dostawców danych B2B porządkuje rynek. Przy konkretnej zmianie zajrzyj do artykułów o alternatywach dla ZoomInfo, alternatywach dla Lusha i alternatywach dla RocketReach. Jeśli chcesz płacić za lead bez opłaty za stanowisko, strona z cennikiem Spony pokazuje cenę za lead przed zakupem.
Jak anulować UpLead?
Plany miesięczne nie mają długoterminowego zobowiązania i odnawiają się co miesiąc, dopóki ich nie anulujesz. Plany roczne wymagają wypowiedzenia na 60 dni przed datą odnowienia, inaczej zapłacisz za kolejny rok. Jeśli chcesz zachować niewykorzystane kredyty na czas decyzji, pauza za 2 USD miesięcznie je utrzyma. Zamknięcie konta oznacza ich utratę.
Share this article
GET FREE LEADS





