Instantly vs Apollo (2026): narzędzie do cold maili czy platforma danych, ceny i wybór

Okładka Instantly vs Apollo: narzędzie do cold maili kontra platforma danych, z wysyłką, danymi, cenami i odbiciami
AUTHOR:
REVIEWER:

Publish date: 1 lis 2026

Instantly vs Apollo sprowadza się do tego, czego ci brakuje: skrzynek czy kontaktów. Instantly sprzedaje wysyłkę, z nielimitowanymi kontami e-mail i rozgrzewaniem w każdym planie oraz z dodatkowym lead finderem rozliczanym w kredytach. Apollo.io sprzedaje dane, czyli bazę, którą samo szacuje na 240 mln kontaktów, a sekwencje są dostępne na każdym koncie. Wiele zespołów używa obu i wgrywa eksporty z Apollo do Instantly.

Najpierw odpowiedź według typu kupującego, potem wysyłka, dane, ceny Apollo vs Instantly i warunki umów. Dalej są własne dane Spony: jeden klient puszczał przez Instantly eksporty z Apollo z ręcznymi uzupełnieniami, a potem zmienił źródło danych. Jego wskaźnik twardych odbić spadł z 2,45% do 0,85%, co jest różnicą, a nie udowodnioną przyczyną.

The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Instantly czy Apollo: krótka odpowiedź dla każdego typu kupującego

Wybierz Instantly, jeśli masz już listę, a problemem jest jej wysyłka. Wybierz Apollo, jeśli listy nie masz i chcesz mieć kontakty oraz sekwencje pod jednym loginem. Własne porównanie Apollo przyznaje ten podział i za mocną stronę Instantly uznaje infrastrukturę do cold maili w dużej skali.

Recenzenci oceniają je mniej więcej równo. Apollo ma ocenę 4,7 na podstawie 9779 recenzji. Instantly ma 4,8 na podstawie 4135.

Twoja sytuacjaLepiej pasujeDlaczego
Masz listę; wąskim gardłem jest wysyłkaInstantlyNielimitowane konta e-mail i rozgrzewanie; Growth wysyła 5000 e-maili miesięcznie za 37,60 USD, Hypergrowth 125 000 za 77,60 USD, przy rozliczeniu rocznym
Brak listy; jedno narzędzie do wyszukiwania i sekwencjiApollo240 mln kontaktów według własnych wyliczeń; Basic za 49 USD za licencję przy rozliczeniu rocznym, z 30 000 kredytów rocznie i sekwencjami
Od trzech do pięciu handlowców, którzy sami szukają kontaktów i wysyłająApolloKredyty są wspólne dla zespołu; zaproszenie członków zespołu w Instantly wymaga planu Hypergrowth, Light Speed albo planu CRM
Tysiące e-maili dziennie z wielu domenInstantlyLight Speed dodaje dedykowane serwery i bloki IP; Apollo ogranicza skrzynki SMTP do 15 na użytkownika
Kilku klientów, każdy z własną listąInstantly plus osobne źródło danych dla każdego klientaStandardowe plany Apollo obejmują tylko użytek wewnętrzny; jeden workspace Instantly na klienta

Jak Instantly wypada na tle Apollo w agencjach?

Instantly lepiej pasuje do agencji, a powód leży w warunkach Apollo. Według strony z cennikiem Apollo plany są wyłącznie do wewnętrznego użytku firmy. Wykorzystanie danych Apollo w zewnętrznych produktach, udostępnianie ich klientom albo odsprzedaż wymaga osobnej umowy z indywidualną wyceną.

Instantly rozlicza się natomiast za workspace. Według centrum pomocy każdy workspace wymaga osobnej subskrypcji, więc trzy workspace'y klientów oznaczają trzy subskrypcje. Pakiet Agency kosztuje według cennika 555 USD miesięcznie albo 500 USD przy rozliczeniu rocznym. Każdy klient nadal potrzebuje własnego źródła danych.

Wysyłka: nielimitowane skrzynki w Instantly kontra limity skrzynek w Apollo

Typowy zestaw do outreachu z Instantly i Apollo to Apollo do listy i Instantly do wysyłki, a zasady wysyłki wyjaśniają dlaczego. Plan Growth w Instantly obejmuje nielimitowane konta e-mail i nielimitowane rozgrzewanie, od dowolnego dostawcy. Limitem jest wolumen: Growth wysyła 5000 e-maili miesięcznie i mieści 1000 wgranych kontaktów, co jest stałym limitem dla wszystkich kampanii.

Hypergrowth podnosi te limity do 125 000 e-maili i 25 000 kontaktów. Light Speed podnosi je do 500 000 i 100 000.

Apollo ma kampanie e-mailowe w każdym koncie, ale w darmowych planach można podłączyć tylko Gmaila. Domeny i skrzynki sprzedaje za kredyty, a skrzynek SMTP może być najwyżej 15 na użytkownika.

Apollo ma rozgrzewanie, cokolwiek twierdzą strony porównawcze konkurencji. Płatne plany zwykle obejmują je dla jednej skrzynki na licencję, a każda kolejna skrzynka kosztuje 200 kredytów za 30 dni.

Instantly vs Apollo: skrzynki i rozgrzewanie, nielimitowane konta w Instantly, limity skrzynek i kredyty w Apollo

Niezależnie od narzędzia obowiązują zasady Gmaila. Nadawcy wysyłający ponad 5000 wiadomości dziennie na konta Gmail potrzebują SPF, DKIM, DMARC i wypisu jednym kliknięciem w mailach marketingowych. Wszyscy nadawcy muszą utrzymać wskaźnik spamu poniżej 0,3%.

W Polsce art. 398 Prawa komunikacji elektronicznej zakazuje przesyłania informacji handlowej, w tym marketingu bezpośredniego, przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe bez uprzedniej zgody abonenta lub użytkownika końcowego. Przepis nie przewiduje osobnego wyjątku dla B2B, a jego naruszenie jest czynem nieuczciwej konkurencji. Dotyczy to zarówno wysyłki z nielimitowanych skrzynek w Instantly, jak i sekwencji w Apollo, a do danych odbiorców stosuje się też RODO.

Dane: własna baza Apollo.io kontra lead finder Instantly na kredyty

W kwestii danych pytanie Instantly AI vs Apollo ma prostą odpowiedź: Apollo ma własną bazę, a lead finder Instantly korzysta z innych dostawców. Strona z cennikiem Apollo deklaruje 240 mln kontaktów i 30 mln firm. Strona porównawcza deklaruje 98% dokładności e-maili, ale nie podaje metody testu.

Instantly deklaruje 450M+ leadów B2B i szuka służbowych e-maili kaskadowo u pięciu lub więcej dostawców. Oba narzędzia rozliczają się w kredytach, a zasady różnią się bardziej niż liczby.

ApolloInstantly
Kredyty w cenieBasic: 30 000 na licencję rocznie; Professional: 48 000Plan kredytowy Growth: 1500 miesięcznie za 37,60 USD przy rozliczeniu rocznym; Supersonic: 5000 za 87,30 USD; wyższe progi kosztują więcej
Jeden służbowy e-mailDo 1 kredytu1 do 2 kredytów; weryfikacja 0,25
Jeden numer komórkowy„Kilka kredytów”; źródła zewnętrzne podają 8Nie podano
Cena kredytu według wyliczeń SponyOkoło 0,02 USD w Basic przy rozliczeniu rocznymOkoło 0,025 USD w planie kredytowym Growth przy rozliczeniu rocznym
WygasanieReset w każdym okresie rozliczeniowym; bez przenoszenia na kolejny okresDwa miesiące od zakupu w planach miesięcznych; rok w rocznych

Apollo udostępnia wspólną pulę kredytów całemu zespołowi. Za jeden e-mail to na papierze tańsze narzędzie: zweryfikowany e-mail kosztuje do jednego kredytu, według wyliczeń Spony około dwóch centów w Basic. Służbowy e-mail w Instantly kosztuje jeden lub dwa kredyty, każdy według tych samych wyliczeń około 0,025 USD.

Instantly vs Apollo: ceny dla jednego, trzech i pięciu użytkowników

Apollo liczy za licencję i wszystkie licencje obejmuje tym samym planem. Dane planów na stronie podają Basic za 49 USD i Professional za 99 USD miesięcznie. Własne objaśnienie planów Apollo wycenia Basic na 49 USD za użytkownika przy rozliczeniu rocznym, a Professional na 79 USD. Przed zakupem sprawdź aktualne karty planów; nasz artykuł o cenach Apollo omawia je poziom po poziomie.

Instantly liczy za workspace, ale z jednym haczykiem. Zaproszenie członka zespołu wymaga planu Hypergrowth, Light Speed albo planu CRM, więc zespół płaci więcej niż 37,60 USD za Growth. Kredyty na dane dochodzą osobno; nasz artykuł o cenach Instantly zawiera wszystkie poziomy. Tabela to wyliczenia Spony oparte na cenach katalogowych, przy rozliczeniu rocznym, w skali miesiąca.

Zestaw1 użytkownik3 użytkowników5 użytkownikówDane w cenie
Apollo Basic49 USD147 USD245 USD30 000 kredytów na licencję rocznie (około 2500 miesięcznie)
Apollo Professional79 USD237 USD395 USD48 000 kredytów na licencję rocznie (około 4000 miesięcznie)
Instantly plus plan kredytowy Growth75,20 USD (Growth)115,20 USD (Hypergrowth)115,20 USD1500 kredytów miesięcznie, wspólnych
Instantly plus Spona Pro112,60 USD (Growth)152,60 USD (Hypergrowth)152,60 USD10 500 kredytów Spony miesięcznie; lead z e-mailem kosztuje 3 do 7, plus 1000 za każde nowe wyszukiwanie

Vendr szacuje miesięczne rozliczenie Apollo na około 59 USD za użytkownika w Basic i 99 USD w Professional. To 20% do 30% więcej niż stawki roczne. Licencje Apollo obejmują bazę i sekwencje; wiersze z Instantly kupują wysyłkę plus osobny budżet na dane.

Apollo vs Instantly w umowach: zobowiązania, odnowienia i zanotowane oferty

Apollo vs Instantly pod względem warunków: oba oferują rozliczenie miesięczne i roczne. Roczne plany Apollo oznaczają zobowiązanie na 12 miesięcy, płatne z góry po niższej stawce. Apollo nie pozwala na obniżenie planu rocznego w trakcie okresu, obniżenie nie daje zwrotu za niewykorzystany czas, a anulowanie działa z końcem okresu. Dokupione kredyty odnawiają się w każdym okresie rozliczeniowym, dopóki ich nie usuniesz.

Mediana rocznych płatności kupujących Apollo w danych Vendr wyniosła 19 000 USD, na podstawie 101 transakcji. Klauzule automatycznego odnowienia mają zwykle okres wypowiedzenia od 60 do 90 dni. Podwyżki wynoszą zwykle od 5% do 10% rocznie.

Własne nagrania rozmów Spony dodają sześć ofert. Apollo pojawiło się w 16 nagranych rozmowach sprzedażowych, a w trzech padła kwota. Kwoty wynosiły od 140 do 1080 USD miesięcznie. Instantly pojawiło się w dziesięciu rozmowach, trzy razy z kwotą, od 97 do 597 USD.

To oferty, które potencjalni klienci odczytali lub pokazali, a nie ceny katalogowe, a trzy na narzędzie to mała próba. Wszystkie sześć dotyczyło umów miesięcznych z automatycznym odnowieniem i podwyżkami od 3% do 7%.

Dane z Apollo w Instantly: twarde odbicia przed i po

W danych Spony jest jeden klient, który używał dokładnie takiego zestawu, a potem zmienił źródło danych. Kampania zasilała Instantly eksportami z Apollo z ręcznymi uzupełnieniami, po 10 000 leadów miesięcznie. W czterotygodniowym okresie przed zmianą 10 000 wysyłek dało 245 twardych odbić. To wskaźnik 2,45%.

Po przejściu na dane Spony kolejne 10 000 wysyłek dało 85 twardych odbić. Wskaźnik wyniósł 0,85%. Klient tak uzasadnił zmianę: „Chcieliśmy tego samego procesu wysyłki z mniejszą liczbą ręcznych kontroli list”.

Dwóch innych klientów zrobiło podobny ruch, jeden w Smartlead, a drugi w Instantly, gdzie dodatkowo wprowadził listy wykluczeń z CRM. W trzech przypadkach łącznie wysłano po 30 000 e-maili w każdym okresie. Według wyliczeń Spony ich łączny wskaźnik twardych odbić wyniósł 2,40% przed i 0,96% po.

Pary słupków: wskaźnik twardych odbić w trzech kampaniach klientów, zawsze niższy w czterech tygodniach po zmianie źródła

Dwa zastrzeżenia. Liczby pochodzą z eksportów z sekwencerów samych klientów, które Spona potwierdziła, ale ich nie wygenerowała. Różnice nie dowodzą też, że to zmiana dostawcy je spowodowała; między dwoma czterotygodniowymi okresami zmienia się też wiele innych rzeczy.

Jeśli zostajesz przy Apollo jako źródle, przed każdym wgraniem przepuść listę przez weryfikator. Nasz poradnik o czyszczeniu list e-mailowych to omawia, a artykuł ze statystykami cold maili zawiera rynkowe benchmarki.

Trzecia opcja: Instantly z danymi Spony i jej ograniczenia

Spona zastępuje połowę zestawu odpowiedzialną za dane, nigdy tę od wysyłki. Opisujesz idealnego klienta na czacie; AI przeszukuje 40+ źródeł, weryfikuje każdy lead i w około 4 minuty dostarcza listę z oceną. Płacisz za lead w kredytach, a każde wyszukiwanie zaczyna się od darmowej próbki. Darmowy plan Free daje jednorazowo 3000 kredytów.

Lead ze Standard Search ze zweryfikowanym e-mailem kosztuje od 0,024 do 0,07 USD. Z numerem komórkowym kosztuje od 0,28 do 0,55 USD. Każda nowa sesja wyszukiwania kosztuje jednorazowo 1000 kredytów. To od 8 do 10 USD, zależnie od planu.

Pro kosztuje 99 USD miesięcznie i zawiera 10 500 kredytów. Przy rozliczeniu rocznym to 75 USD.

Do Instantly dane trafiają przez plik. Spona nie ma natywnej integracji z Instantly. Na każdym płatnym planie eksportujesz plik CSV i go wgrywasz albo korzystasz z API, dostępnego w planie Expert za 999 USD miesięcznie. HubSpot to jedyna natywna integracja z CRM.

Gdzie Spona nie pasuje: nie wysyła e-maili. Nie ma sekwencera, rozgrzewania ani skrzynek, a zapowiadana funkcja AI do cold maili nie jest jeszcze dostępna. Apollo to jeden login, a Spona plus Instantly to dwa narzędzia i plik CSV. Apollo pozostaje też na papierze tańsze w przeliczeniu na e-mail, a kredyty Spony wygasają na początku każdego okresu rozliczeniowego, tak jak w Apollo.

The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Instantly vs Apollo: najczęstsze pytania

Czy mogę używać Apollo i Instantly razem?

Tak, i to częsty zestaw: eksport z Apollo, wgranie pliku CSV do Instantly, a tam rozgrzewanie i wysyłka. Jeden klient w danych Spony miał 2,45% twardych odbić na eksportach z Apollo z ręcznymi uzupełnieniami. Późniejszy okres na danych Spony dał 0,85%, co jest różnicą, a nie dowodem przyczyny.

Czy Instantly ma bazę kontaktów?

Instantly sprzedaje lead finder rozliczany w kredytach na dane, kupowanych osobno od planu wysyłki. Deklaruje 450M+ leadów B2B i pozyskuje służbowe e-maile od pięciu lub więcej dostawców. Plan kredytowy Growth kosztuje 37,60 USD miesięcznie przy rozliczeniu rocznym, a służbowy e-mail kosztuje jeden lub dwa kredyty.

Czy Apollo ma rozgrzewanie skrzynek?

Tak, przez zewnętrzną usługę Warmbox.ai. Kilka stron porównawczych twierdzi, że go nie ma, ale centrum pomocy Apollo je opisuje. Płatne plany zwykle obejmują je dla jednej skrzynki na licencję, a dodatkowe skrzynki kosztują 200 kredytów co 30 dni. Instantly ma nielimitowane rozgrzewanie w każdym planie.

Co jest tańsze dla jednego użytkownika, Instantly czy Apollo?

Apollo, jeśli potrzebujesz kontaktów: Basic kosztuje 49 USD miesięcznie przy rozliczeniu rocznym i zawiera 30 000 kredytów rocznie oraz sekwencje. Instantly Growth kosztuje 37,60 USD, ale po dodaniu planu kredytowego Growth na dane suma wynosi 75,20 USD. Jeśli masz już listę, samo Instantly jest tańszym sposobem wysyłki.

Kto jest największym konkurentem Apollo i czy jest coś lepszego?

To zależy, której połowy potrzebujesz. W obszarze danych typowe nazwy to ZoomInfo, Cognism i Lusha; porównuje je nasz artykuł o alternatywach dla Apollo. Do konkurentów Instantly w wysyłce należą lemlist, Smartlead i Saleshandy, omówione w artykule o najlepszych narzędziach do prospectingu e-mailowego.

Share this article

GET FREE LEADSSparkle

Similar Topics For You

see all texts