Schoonmaakbedrijf zoekt klanten? Zo vind je kantoren, praktijken en panden die schoonmaakcontracten tekenen

Schoonmaakbedrijf zoekt klanten: aantallen per regio, wie tekent, kosten per lead en de e-mailregels

Publish date: 28 okt 2026

Een schoonmaakbedrijf zoekt klanten: de bedrijven in je regio die terugkerende schoonmaak inkopen, plus de persoon die tekent. Kantoren, artsenpraktijken, tandartspraktijken, advocaten- en accountantskantoren en vastgoedbeheerders komen allemaal in aanmerking. In de metropoolregio Chicago telt Spona 3.200 tandartsbedrijven en 4.680 schoonmaakbedrijven: meer schoonmakers dan tandartspraktijken. Je kunt gedeelde leads kopen, een afsprakenbureau betalen vanaf $ 110 per afspraak of voor een paar cent per contact zelf een lijst met zakelijke klanten opbouwen.

The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Schoonmaakbedrijf zoekt klanten: hoeveel potentiële klanten telt één regio?

Leveranciers verkopen leads voor schoonmaakcontracten zonder te zeggen hoeveel potentiële klanten jouw regio telt. De data van Spona over fysieke vestigingen tellen ze wel. De tabel hieronder telt vijf doelsegmenten en de schoonmaakbedrijven die in de metropoolregio's Chicago en Dallas-Fort Worth om die klanten concurreren. De regio is de CBSA van de Amerikaanse Census.

Een locatie is een fysieke vestiging binnen de regio, of het bedrijf daar nu zijn hoofdkantoor heeft of niet. Elk bedrijf telt één keer per regio. Een contact is een geverifieerde eigenaar of officemanager. Onder officemanager vallen ook praktijkmanagers, facilitair managers en operationeel managers.

RegioSegmentLocatiesBedrijvenContacten (eigenaar of officemanager)
ChicagoArtsenpraktijken8.0004.3006.100
ChicagoTandartspraktijken4.1003.2003.660
ChicagoAdvocatenkantoren7.6006.1508.310
ChicagoAccountantskantoren3.9003.1504.210
ChicagoBeheerders van bedrijfsvastgoed2.4001.1901.870
ChicagoSchoonmaakbedrijven (je concurrenten)5.1004.6805.310
Dallas-Fort WorthArtsenpraktijken6.5003.5004.910
Dallas-Fort WorthTandartspraktijken3.5002.6703.140
Dallas-Fort WorthAdvocatenkantoren5.4004.2805.740
Dallas-Fort WorthAccountantskantoren2.7002.1402.870
Dallas-Fort WorthBeheerders van bedrijfsvastgoed2.7001.3202.120
Dallas-Fort WorthSchoonmaakbedrijven (je concurrenten)4.3003.9204.460

Twee dingen vallen op. Advocatenkantoren hebben in beide regio's de meeste bedrijven en contacten. Elk segment telt meer contacten dan bedrijven, dus veel kantoren hebben twee of meer beslissers met naam.

Tel de twee regio's niet bij elkaar op, en tel ze ook niet op bij de Amerikaanse rijen hieronder. Een bedrijf met vestigingen in beide regio's staat in allebei. De Amerikaanse rijen tellen bedrijven op hoofdkantoor, dus een tandartsgroep met 30 praktijken is één bedrijf met 30 locaties.

SegmentLocaties VSBedrijven VSContacten (eigenaar of officemanager)
Artsenpraktijken310.000150.000176.000
Tandartspraktijken139.000100.000109.000
Advocatenkantoren236.000180.000204.000
Accountantskantoren141.000107.000127.000
Beheerders van bedrijfsvastgoed78.80033.50050.500
Schoonmaakbedrijven (je concurrenten)194.000182.000204.000

Voor deze zes segmenten samen heeft Spona in de VS 752.500 bedrijven en 1.098.800 locaties in zijn bestand. Voor elke andere regio beschrijf je het segment en het gebied in de chat van Spona; de gratis sample laat de eerste rijen zien. Een scraper voor Google Maps geeft je de locaties en hun algemene nummers, maar niet het e-mailadres van de eigenaar.

Klanten werven als schoonmaakbedrijf: leads kopen, afspraken boeken of zelf een lijst bouwen?

Vier routes leveren zakelijke schoonmaakleads op, en ze verkopen vier verschillende dingen.

RouteWat je krijgtWie de outreach doetPrijs op de pagina van de leverancierExclusief?
Marktplaats voor gedeelde leads (Thumbtack, Angi, CleanBid, BidNet)Een offerteaanvraag van een koper die al aan het vergelijken isJij, binnen enkele minuten na de meldingNiet vermeld op de pagina's die we lazenNee: volgens Calling Agency gaat een gedeelde lead naar 4 tot 6 concurrerende bedrijven
Afspraken laten inplannen (Janitorial Leads Pro, Calling Agency)Een geboekte rondgang met een beslisserDe leverancierVanaf $ 110 per afspraak, of $ 1.699 per maand voor 10 tot 20Ja, zeggen beide leveranciers
Abonnement op lijsten (Salesgenie)Bedrijfsgegevens per branchecode en gebiedJijVanaf $ 149 per maandNee
Data per lead (Spona)Geverifieerde contacten van eigenaren of officemanagers voor een segment dat je beschrijftJij$ 0,024 tot $ 0,07 per lead met alleen e-mail bij Standard Search, plus een sessie van 1.000 creditsNee: iedereen kan dezelfde zoekopdracht draaien

Marktplaatsen passen bij een nieuw bedrijf zonder lijst dat binnen het uur een offerte kan maken. De gids van Swept noemt CleanBid, Thumbtack, BidSync en Angi als de betaalde platforms die schoonmakers gebruiken. Calling Agency, dat met die platforms concurreert, beweert dat marktplaatsleads voor 3 tot 5 procent converteren, zonder een methode te tonen.

Afspraken laten inplannen past bij een bedrijf dat rondgangen kan bemannen en het bellen aan een ander wil overlaten. De afwegingen zijn dezelfde als bij elke vorm van uitbestede leadgeneratie: je betaalt voor de afspraak, of die nu tot een deal leidt of niet. De schoonmaakpagina van Salesgenie verkoopt prospectlijsten vanaf $ 149 per maand, met een gratis proefperiode en zonder creditcard. Data per lead is de route voor een bedrijf met een verkoper of een eigenaar die twee uur per dag aan outreach kan besteden.

Aanbiedingen van het type ‘pay per lead’ voor schoonmaak bestaan in twee vormen. Een marktplaatslead is een koper die je met andere schoonmakers deelt. Een datalead is een contact dat van jou is, maar waar je zelf werk in moet steken. Onze gids over prijsmodellen voor leadgeneratie legt de prijzen achter beide uit.

Afspraken laten inplannen: wat één afspraak kost

De prijzen van Janitorial Leads Pro beginnen bij $ 110 voor elke gekwalificeerde afspraak in je regio. Het bedrijf verkoopt pakketten van 10 tot 50 afspraken, volgens eigen zeggen allemaal exclusief. Je betaalt, in zijn eigen woorden, alleen als je de prospect echt bezoekt en een offerte uitbrengt. Het claimt ook een conversie van 40 tot 50 procent, opnieuw zonder methode.

Calling Agency publiceert zijn tariefniveaus alleen op zijn pagina voor zakelijke schoonmaak; de algemene prijspagina geeft alleen prijzen op aanvraag.

Niveau bij Calling AgencyPrijs per maandAfspraken per maandPer afspraak
Instap$ 1.69910 tot 20$ 85 tot $ 170, het cijfer van de leverancier
Midden$ 4.00025 tot 40$ 100 tot $ 160, onze berekening
Top$ 9.500Niet vermeld op de paginaNiet vermeld

Het instapniveau bevat ook tot 1.500 geverifieerde prospects per maand. Contracten lopen per maand, met een opzegtermijn van 30 dagen.

Wat een lead kost naast één afspraak

Neem de hele tandartsenpool van Chicago uit de tabel hierboven: 3.660 contacten van eigenaren en officemanagers. Bij Standard Search van Spona kost een lead met alleen e-mail 3 tot 7 credits. Dat is $ 0,024 tot $ 0,07, afhankelijk van je abonnement en hoe specifiek de zoekopdracht is.

De berekening hieronder is van ons, niet van Spona.

PostLaagHoog
Contacten in de tandartsenpool van Chicago3.6603.660
Prijs per lead met alleen e-mail$ 0,024$ 0,07
Kosten van de leads$ 87,84$ 256,20
Eenmalige zoeksessie (1.000 credits)$ 8$ 10
Totaal$ 95,84$ 266,20
Afspraken die je voor hetzelfde geld koopt, à $ 1100,92,4

De hele tandartsenpool van Chicago kost minder dan drie afspraken. Als drie van die 3.660 contacten instemmen met een rondgang, heeft de lijst zich terugverdiend ten opzichte van het afsprakenbureau.

In credits gaat het om 10.980 tot 25.620, nog zonder de sessie. Dat is meer dan de 10.500 credits per maand van Pro. Premium heeft er 55.000 per maand. Extra credits zijn de andere route: 39.000 voor $ 390.

Een afspraak en een lead zijn verschillende producten. Het afsprakenbureau heeft de beslisser al gevonden, gebeld, gekwalificeerd en ingepland. Met de lijst doe je dat werk zelf.

Een van de klanten van Spona is een Brits schoonmaakbedrijf met 10 tot 49 medewerkers. Het kocht 1.200 contacten van eigenaren en officemanagers. In de vier weken voor de aankoop boekte het 12 afspraken uit 1.200 afgeleverde e-mails. In de vier weken na de aankoop waren dat er 22, uit hetzelfde aantal afgeleverde e-mails.

Dat zijn de cijfers van één klant uit twee periodes, geen bewijs dat de lijst het verschil veroorzaakte. Volgens onze berekening zouden die contacten tegen het tarief voor alleen e-mail $ 28,80 tot $ 84 kosten, plus de sessie.

Schoonmaakopdrachten: wat $ 110 koopt, één geboekte afspraak of honderden tot duizenden Spona-leads per zoektype

Kantoorschoonmaak: welke bedrijven tekenen, en wie tekent er voor hen?

De juiste leads voor kantoorschoonmaak zijn bedrijven die volgens een vast schema moeten schoonmaken, plus de persoon die daarvoor het budget heeft. In een kleine tandartspraktijk is dat de eigenaar of de praktijkmanager. In een groot advocatenkantoor is het de officemanager of de facilitair manager. In een pand met meerdere huurders is het de vastgoedbeheerder, en de huurders krijgen het contract nooit te zien.

SegmentWie tekentWat hen overtuigt
Artsen- en tandartspraktijkenEigenaar, praktijkmanagerEen schriftelijk schoonmaakschema en desinfectie die ze een inspecteur kunnen laten zien
Advocaten- en accountantskantorenOfficemanager, operationeel managerWerk buiten kantoortijd, toegang met sleutels en bij elk bezoek dezelfde ploeg
Beheerders van bedrijfsvastgoedVastgoedbeheerder, facilitair managerEén leverancier voor meerdere panden en een verzekeringsbewijs in het dossier
Kantoren in het algemeenOfficemanager, eigenaarEen vaste maandprijs en een contactpersoon die de telefoon opneemt

Bij praktijken zit er een regel achter het verkoopverhaal. Volgens de OSHA-norm voor bloedoverdraagbare ziekteverwekkers moet de werkgever bepalen en invoeren wat de norm noemt ‘een passend schriftelijk schema voor schoonmaak en een methode van decontaminatie’. Een schoonmaker die dat schema op papier meebrengt, verkoopt compliance, geen stofzuigen. Onze gids over e-maillijsten in de zorg laat zien wie in een praktijk welke functie heeft.

Vastgoedbeheerders tekenen voor meerdere panden tegelijk. In Chicago telt Spona 1.190 vastgoedbeheerders op 2.400 locaties. Grotere klanten vragen ook om bewijs: volgens Insureon kunnen grotere klanten een borgstelling eisen, zoals een janitorial of surety bond. Ook schrijven volgens Insureon de meeste Amerikaanse staten een ongevallenverzekering voor personeel (workers' compensation) voor bij bedrijven met medewerkers.

Advocaten- en accountantskantoren kopen betrouwbaarheid: dezelfde ploeg, na kantoortijd, met sleutels en een alarmcode. Onze gidsen over de e-maillijst van advocaten en de e-maillijst van accountants laten zien welke functies in elk kantoor het budget hebben. Bij een praktijk met één eigenaar tekent de eigenaar. Onze gids over de eigenaar van een bedrijf vinden behandelt de openbare registers die hem noemen.

Schoonmaakopdrachten vinden in vijf stappen

Zo vind je zakelijke schoonmaakklanten als je vanuit een werkgebied begint, niet vanuit een gekochte lijst.

  1. Bepaal je werkgebied. Kies één metropoolregio en de straal die je ploegen tussen twee klussen kunnen overbruggen. Een contract op 50 minuten rijden kost je 100 minuten onbetaalde rijtijd per dag.
  2. Kies twee segmenten, geen zes. Neem de twee met de meeste bedrijven binnen je straal en een belofte die je kunt waarmaken. Praktijken willen het schriftelijke schema, vastgoedbeheerders één leverancier voor meerdere panden; de chat van Spona begrijpt beide in gewone taal. ‘Tandartspraktijken in de metropoolregio Dallas-Fort Worth, eigenaren en praktijkmanagers’ is een complete zoekopdracht, en de gescoorde lijst komt binnen ongeveer 4 minuten terug.
  3. Leg de lijst met functies vast. Eigenaar, officemanager, praktijkmanager, facilitair manager, operationeel manager, vastgoedbeheerder. Een record zonder een van die functies is een gebouw, geen lead.
  4. Zorg dat je bewijs klaarligt voor de eerste e-mail. Een verzekeringsbewijs, een borgstelling (janitorial bond) waar de klant erom vraagt, en een ongevallenverzekering voor personeel waar die verplicht is. Volgens de gids van Insureon moet je mogelijk bewijs van verzekering en borgstelling tonen om klanten binnen te halen.
  5. Verkoop de rondgang, niet de offerte. Het eigen proces van Calling Agency loopt over 6 tot 10 contactmomenten in twee tot drie weken. De e-mails blijven onder de 125 woorden. Vraag om 20 minuten op locatie, en maak pas een offerte als je de vloeren, de sanitaire ruimtes en het alarmpaneel hebt gezien.

Lokale SEO, reviews en doorverwijzingen laat dit artikel buiten beschouwing. Daarvoor zijn er onze gidsen over lokale leadgeneratie en leadgeneratie voor kleine bedrijven.

Timing: nieuwe vestigingen, nieuwe bedrijven en wekelijkse updates

Het probleem met elke potentiële klant in de tabellen hierboven is dat de meeste al een schoonmaker hebben. Calling Agency houdt het op 90 procent van de panden en noemt een gemiddelde verkoopcyclus van 167 dagen. Beide zijn cijfers van de leverancier. Ook als de echte cijfers lager liggen, vraag je een bedrijf meestal om over te stappen.

De uitzondering is een bedrijf dat nog geen vaste schoonmaker heeft. Het Census Bureau telde in een recente maand ongeveer 535.000 aanvragen voor nieuwe bedrijven. Een nieuwe praktijk, een tweede tandartslocatie of een kantoor dat naar een nieuwe ruimte verhuist, heeft een schoonmaker nodig voordat het opengaat. Vaak heeft het nog met niemand getekend.

In Nederland verschijnen nieuwe vestigingen in het Handelsregister van de KVK. Met formulier 9 schrijft een eenmanszaak, personenvennootschap of rechtspersoon daar een nieuwe vestiging in.

Spona geeft je voor dat moment twee filters, vanaf Pro. Het first-seen-filter geeft bedrijven die Spona voor het eerst zag in een periode die jij kiest, bijvoorbeeld de laatste 90 dagen. Het filter voor nieuwe locaties geeft bedrijven met een locatie die in die periode voor het eerst is gezien.

Neem restaurants met 1 tot 49 medewerkers als voorbeeld van het tweede filter. Spona heeft 14.600 Amerikaanse restaurantbedrijven in die grootteklasse met een locatie die in de laatste 90 dagen voor het eerst is gezien. Draai hetzelfde filter op tandartspraktijken of advocatenkantoren in je eigen regio.

Het derde hulpmiddel voor de juiste timing is de wekelijkse update: nieuwe leads die bij een afgeronde zoekopdracht passen, verschijnen elke week tegen dezelfde prijs per lead. Een zoekopdracht naar ‘advocatenkantoren in de metropoolregio Chicago, officemanagers’ blijft zo nieuwe kantoren toevoegen. Exporteer ze naar je CRM en plan de opvolging. HubSpot is de enige native CRM-koppeling; al het andere gaat via CSV.

Stel bij potentiële klanten die al een schoonmaker hebben één vraag aan het eind van elk gesprek dat op nee uitloopt: wanneer wordt het huidige contract verlengd? Die datum gaat je CRM in. Twee maanden ervoor ben jij het alternatief dat ze al kennen.

Schoonmaakopdrachten: vier momenten waarop bedrijven openstaan voor een nieuwe schoonmaker, van inschrijving tot verlenging

Mag je zakelijke schoonmaakleads koud mailen? CAN-SPAM en PECR

In de VS wel, maar volgens de gids van de FTC maakt CAN-SPAM geen uitzondering voor e-mail tussen bedrijven. Je header en onderwerpregel moeten eerlijk zijn, en de e-mail moet duidelijk zeggen dat het reclame is. Er moet ook een geldig fysiek postadres in staan en een werkende afmeldoptie, die je binnen 10 werkdagen verwerkt. Elke afzonderlijke e-mail die de regels overtreedt, kan een boete tot $ 53.088 opleveren.

In het VK hangt het antwoord af van de rechtsvorm van de praktijk die je mailt. Volgens de PECR-richtlijnen van de ICO mag je elke rechtspersoon mailen, zoals een vennootschap of een limited liability partnership. De ICO behandelt eenmanszaken en sommige partnerships als particulieren. Voor hen heb je toestemming nodig, of de soft opt-in voor eerdere klanten van een vergelijkbare dienst.

Je mag je identiteit niet verhullen of verbergen en moet een geldig adres opgeven voor afmeldingen. Een praktijk met één tandarts of een solicitor die alleen werkt, kan een eenmanszaak zijn, dus controleer de rechtsvorm bij Companies House voor je verstuurt. De ICO meldt dat die richtlijnen na de Data (Use and Access) Act worden herzien. Lees de actuele versie voordat je een Britse e-mailreeks opzet.

In Nederland mag je volgens artikel 11.7 van de Telecommunicatiewet ongevraagde commerciële e-mail alleen sturen met voorafgaande toestemming, ook aan een rechtspersoon. Uitzonderingen zijn een adres dat een rechtspersoon of ondernemer zelf voor zulke berichten heeft bestemd en bekendgemaakt, en eigen klanten voor eigen gelijksoortige producten of diensten, met een kosteloze afmeldmogelijkheid.

Een geverifieerd e-mailadres op naam verandert aan geen van die regels iets. Onze gids over een B2B-e-maillijst opbouwen behandelt de mechaniek van afmelden en uitsluitingslijsten.

CAN-SPAM en PECR: regels voor koude e-mail aan zakelijke schoonmaakleads, VS en VK naast elkaar

Waar Spona past als je schoonmaakbedrijf klanten zoekt, en waar niet

Spona past als je het segment en de regio kent en liever per contact betaalt dan per afspraak. Je beschrijft de koper in een chat, en ‘accountantskantoren in de metropoolregio Chicago, officemanagers en eigenaren’ is genoeg. De AI doorzoekt 40+ bronnen, verifieert elke lead en levert binnen ongeveer 4 minuten een gescoorde lijst. De data over fysieke vestigingen, de bedrijfsgegevens achter de tabellen hierboven, zijn live.

Wat het dekt:

  • Leads met alleen e-mail voor 3 tot 7 credits per stuk bij Standard Search. E-mail plus mobiel nummer kost 35 tot 55 credits per lead.
  • Een gratis start. Elke zoekopdracht begint met een gratis sample. Het gratis abonnement geeft eenmalig 3.000 credits, genoeg voor de sessie en een paar honderd leads met alleen e-mail.
  • Timingfilters vanaf Pro. First-seen en nieuwe locaties, gecombineerd met segment en regio.
  • Verrijking van een lijst die je al hebt. Neem een export uit Google Maps of je oude CRM-bestand mee en betaal 5 credits voor elk geverifieerd e-mailadres dat Spona toevoegt.

Waar het tekortschiet:

  • Geen filter op gebouwgrootte of vloeroppervlak. Spona kan geen lijst geven van ‘kantoren boven 10.000 vierkante voet’. Filter op segment, locatie en aantal medewerkers, en meet het pand op tijdens de rondgang.
  • Spona boekt geen afspraken. Koude e-mail en bellen met AI zijn aangekondigde functies, geen beschikbare. Wil je geboekte rondgangen geleverd krijgen, dan is een afsprakenbureau het juiste product.
  • De data zijn niet exclusief. Een concurrent aan de andere kant van de stad kan dezelfde zoekopdracht draaien en dezelfde praktijkmanager bereiken.
  • Een sessie kost 1.000 credits voor de eerste betaalde lead. Ook een eenmalige afname van 50 contacten draagt die kosten.
  • Geen koppeling met Salesforce of Pipedrive. HubSpot is de enige native CRM-koppeling. De rest gaat via CSV, of via de API met het Expert-abonnement.
  • Niemand op de lijst heeft om een offerte gevraagd. Een marktplaatslead is een koper die aan het shoppen is; een lead van Spona is een beslisser die je zelf moet interesseren.
The Extractor
The Refiner
The Verifier
The Exporter

Get thousands of leads in 4 minutes.

Stop stitching tools together.
Start with verified sales data, delivered in minutes.

SCALE SALES NOW

No contracts · No setup · No onboarding

Veelgestelde vragen: schoonmaakbedrijf zoekt klanten

Hoe kom je gratis aan zakelijke schoonmaakleads?

Het gratis abonnement van Spona geeft eenmalig 3.000 credits. De eerste zoeksessie kost er 1.000, en met de overige 2.000 koop je een paar honderd leads met alleen e-mail. Elke zoekopdracht begint ook met een gratis sample, zodat je echte rijen ziet voordat je iets uitgeeft. Google Maps en een scraper voor Google Maps geven je gratis locaties en algemene nummers, maar niet het e-mailadres van de eigenaar.

Hoe kom je aan schoonmaakcontracten?

Overheidsopdrachten, zoals een aanbesteding voor schoonmaak, lopen via aanbestedingsportalen. In het VK staan op Contracts Finder opdrachten boven £ 12.000 inclusief btw, en grotere, meestal boven £ 139.688, op Find a Tender. Amerikaanse federale schoonmaakopdrachten verschijnen op SAM.gov. Private contracten komen uit de rondgang: je bekijkt het pand, noemt een maandprijs en laat op verzoek je verzekeringsbewijs en borgstelling zien.

Hoe win je je eerste zakelijke schoonmaakcontract?

Begin met het kleinste kantoor dat toch per maand betaalt. Volgens de schattingen van HomeGuide kost een klein kantoor $ 200 tot $ 400 per maand, op basis van offertes aan klanten. Kies één segment in je eigen buurt, regel het verzekeringsbewijs voor de eerste e-mail en bied een rondgang aan in plaats van een prijs. De eerste klant is je referentie voor de volgende tien.

Wat kost een gemiddeld schoonmaakcontract voor bedrijven?

Er is geen officieel gemiddelde, alleen schattingen. HomeGuide houdt het voor zakelijke schoonmaak op $ 0,08 tot $ 0,20 per vierkante voet, op basis van offertes die het verzamelt. Een klein kantoor kost $ 200 tot $ 400 per maand. Medische praktijken kosten $ 30 tot $ 80 per uur per schoonmaker.

Zijn gekochte schoonmaakleads exclusief?

Dat hangt af van wat je koopt. Marktplaatsen delen de lead, en volgens Calling Agency gaat een typische lead naar 4 tot 6 concurrerende bedrijven. Afsprakenbureaus verkopen exclusiviteit, en Janitorial Leads Pro adverteert met ‘100% Exclusive Appointments’. Dataleveranciers, Spona inbegrepen, verkopen records die ook iedereen anders kan kopen, dus daar ontstaat exclusiviteit doordat je er als eerste bij bent en opvolgt.

Share this article

GET FREE LEADSSparkle

Similar Topics For You

see all texts